В Україні з’явиться Державна служба з безпеки на транспорті

0
1030
Володимир Гройсман,  Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
Володимир Гройсман,
Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Кабінет Міністрів України вирішив об’єднати  Держінспекцію з безпеки на морському та річковому транспорті («Укрморрічінспекція») та Держінспекцію з безпеки на наземному транспорті («Укртрансінспекція»). У результаті злиття створена нова Державна служба з безпеки на транспорті.

Відповідно до постанови уряду №442 від 10 вересня 2014 року «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» новій службі буде підпорядкована й Державна спеціальна служба транспорту («Держспецтранс-
служба»). Зазначена постанова Уряду покликана скоротити витрати на утримання чиновницького апарату, зменшити корупційний чинник і тиск на бізнес, підвищити ефективність системи державного контролю. Про це зазначено на офіційному сайті Урядовий портал. «Ми заклали логічну цільову модель системи центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ), що здійснюють контрольно-наглядові повноваження, у відповідності до кращих європейських практик. Над цими пропозиціями працювали, окрім українських провідних експертів, представники Єврокомісії, Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, Американської торгової палати та інших міжнародних організацій. Україна поступово перейде до світової практики, коли завдання інспектора – не накладення штрафу, а роз’яснення законодавства для мінімізації ризиків для життя та здоров’я людей», – прокоментував Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.
За словами Володимира Гройсмана, наступним кроком оптимізації контрольно-наглядових повноважень має стати підготовка положень про відповідні контрольно-наглядові органи. Їх підготовка має бути завершена протягом двох місяців з моменту виходу постанови.
Нагадаємо, «Укрморрічінспекцію» було утворено згідно з указом президента України №447/2011 від 8 квітня 2011 року для реалізації державної політики у сфері безпеки на морському та річковому транспорті. У свою чергу, «Укртрансінспекція» є органом, що реалізує державну політику з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті.