Морській столиці України – 220 років!

0
606
Фото: Думская

2 вересня українська Перлина у моря святкує свій ювілей. Цього року Одесі виповниться 220 років.

Ще у далекому 1794 року імператрицею Катериною II був виданий рескрипт про заснування міста і порту в Хаджибеї. Саме 2 вересня, після молебню та освячення будівельних майданчиків у прибережній частині порту, робочі забили дві палі двох майбутніх молів — Великого і Малого, що поклали початок біографії міста, а разом з нею і морського майбутнього. Начальником майбутньої гавані був призначений славетний Йосип Дерібас. За перші два роки на піщаній території утворилася набережна протяжністю 850 погонних сажнів (сажень — 2,13 м). А до набережної прибудували дві пристані: Адміральську для військових судів і Купецьку — для торгових.
Саме завдяки морю Одеса не лише швидко розвивалася та забудовувалася, але й зажила особливої слави – прекрасної перлини, котру і сьогодні прагнуть відвідати гості з усіх куточків світу.
Одесити відомі на весь світ своєю гостинністю, доброзичливістю. Тут кожен почувається затишно не залежно від мови, національності чи віросповідання – Одеса з материнською любов’ю розгортає свої обійми для кожного.
І сьогодні кожен одесит відчуває усю відповідальність за майбутнє не лише рідного міста, а й країни. Кожен житель такого славетного і непокореного жодною з сил міста єднається заради спільного майбутнього – нового та гідного як для України, так і для її Чорноморської Перлини. І таким своєрідним символом єднанням вже давно став Вишиванковий ланцюг, коли сотні людей у традиційному українському вбранні тримаючись за руки 24 серпня спускаються від пам’ятника Дюку де Ришельє до самого моря. І ще ніколи спекотне сонце чи дощі не розімкнули цей ланцюг єднання та бажання разом зробити наше майбутнє кращим.
Редакція газети «Работник моря» щиро вітає Одесу із Днем народження. Це місто дарує всьому світові прекрасних і талановитих людей, напуває з малечку морським повітрям свободи та незалежності, готує справжніх героїв, котрі сміливо йдуть у море аби неодмінно повернутися до рідних осель.