Україна – морська держава!

Кожного року наприкінці літа ми відзначаємо два найбільші національні свята нашої держави - 23 серпня - День Державного Прапора України та 24 серпня – День Незалежності України.

0
2153

За останні місяці кожен українець по-справжньому зрозумів, що значить незалежність, якою дорогою ціною часом доводиться за неї платити. І чи не вперше з часів прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності країни наша держава прикрасилася національними кольорами не до свят, а як рішуче волевиявлення українців підкреслити свою самоідентифікацію, шану і любов до рідного краю, бажання жити у любові та злагоді у єдиній країні.
Сьогодні ми хочемо нагадати про безмежний морський потенціал нашої країни, котрий так важливо виплекати, розвити. Адже, за інформацією Drewry Shipping Consultants, Україна займає четверте місце за кількістю офіцерів і шосте — за кількістю моряків, які працюють на суднах торговельного флоту. Кожен 18-й моряк у світовому торговельному флоті — українець, їх чисельність у складі екіпажів досягає 76 тис. осіб, які плавають під прапорами різних країн світу – тож не випадково, працівників моря називають нашим «золотим фондом» держави! Кожного року в Україні проводиться величезна робота з питань підготовки і перепідготовки фахівців моря. Україна стала великим постачальником фахових ресурсів для ринку праці у секторі морського транспорту. Найбільші світові судновластні компанії цінують українських моряків за їх компетентність, досвідченість, відповідальність, високі знання іноземних мов, а також за лідерські якості.
За роки незалежності країна стабільно нарощує свій морський потенціал. Так на 47 засіданні комітету Паризького меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю держави порту було прийнято перелік держав, складений за результатами оцінки діяльності та стану суден, що плавають під їх прапорами. Серед країн була й  Україна, котра покращила свій результат, піднявшись на 7 позицій та закріпивши своє місце у «сірому» списку після тривалого перебування в «чорному». Така позитивна динаміка, перш за все, свідчить про успішний результат діяльності Укрморрічінспекції, яка здійснює контроль суден держави прапору.
Сьогодні наша незалежна країна має всі можливості для використання всіх переваг, усіх можливостей, котрі чекають на нас за політики євроінтеграції. Адже вигідне географічне розташування портів України може зробити їх не тільки морськими воротами країни, але і всієї Східної Європи. І сумлінна та тривала робота з ратифікації Україною Міжнародної конвенції MLC, 2006 лише підкреслює намір не зупинятися на досягнутому.
Редакція газети «Работник моря» щиро вітає кожного громадянина нашої прекрасної та незалежної України з цими особливими святами. Ми бажаємо миру і злагоди, чистого неба та спокійного моря для кожного з нас. Невипадково національні кольори України – жовтий та синій. Адже кожен моряк, кожен житель міст біля моря, бачать у небесній сині прапора, ще й море за золотими полями стиглої пшениці.
Україна – морська держава. І такою її робить кожен фахівець морської галузі, як далеко від берегу, так і на рідній землі, укріплюючи своєю щоденною працею світові позиції нашої держави.
Ми впевнені, що нашу країну об’єднують люди з бажанням зробити Україну сильною